Úkoly tohoto ročníku - 1. stupeň  1. kolo

Příjem, jídlo, bydlení a doprava

pusťte si video 

Jste (jako tým) jedna dospělá osoba. Váš měsíční příjem je 22 000 Kč čistého (tj. u zaměstnance úroveň průměrné mzdy 2017, tedy cca 29 000 Kč hrubého). Kromě toho máte naspořeny peníze stranou (tzv. finanční rezervu) ve výši 11 000 Kč.

Postupně si budete vybírat a nakupovat věci, které člověk více či méně potřebuje k životu a své příjmy a výdaje budete zapisovat do svého osobního rozpočtu. Ten je součástí 4. úkolu. Stále myslete na to, že máte jen určité množství peněz a nemůžete si dovolit úplně všechno. Kdybyste totiž nakoupili více, než jste si vydělali, skončil by váš rozpočet v mínusu, což by znamenalo, že si musíte vzít půjčku - a ta stojí další peníze.

V kolečkách, které naleznete dále, máte odkaz na jednotlivé úkoly. Nejdříve je potřeba splnit první úkol. Následně si vyberte, jestli budete pokračovat řešením druhého nebo třetího úkolu. První kolo uzavřete splněním čtvrtého úkolu.


V 1. kole vás čekají tyto 4 úkoly:

ÚKOL č. 1: PROFIL OSOBY - vymyslete si charakteristiky vaší herní postavy

ÚKOL č. 2: BYDLENÍ A DOPRAVA - vyberte si, kde bydlíte a jakým způsobem se přepravujete

ÚKOL č. 3: JÍDLO - naplánujte si svůj jídelníček

ÚKOL č. 4: MĚSÍČNÍ ROZPOČET - sestavte si měsíční rozpočet ze základních položek, které jste si vybrali v předchozích úkolech

1. KOLO KONČÍ 31. 3. 2018. Do té doby je zapotřebí splnit všechny úkoly, zejména poslat měsíční rozpočet.

Kontaktujte nás:

rozpoctisito@fgdoskol.cz

Rosťa Rozpočtář a jeho zábavná vzdělávací videa

https://www.facebook.com/rozpoctisito


Pořadatelé soutěže: