Úkoly tohoto ročníku - 1. stupeň

1. kolo/úkol č. 2

BYDLENÍ A DOPRAVA

pusťte si video

 

CÍL:

 

PODLE PROFILU SVÉ OSOBY SI VYBERTE TYP BYDLENÍ. Promyslete dobře různé varianty - např. některé pro vás mohou mít další přínos v budoucnu, i když dnes stojí více.

Pozn. typ bydlení by měl odpovídat profilu, který jste sestavili v rámci 1. úkolu - to znamená např., že doktor nemůže bydlet v maringotce, dělník naopak v luxusní vile apod.

 

JAK: Položky bydlení a doprava si vyberte v našem Katalogu Bydlení a Doprava. Barevně je odlišeno bydlení ve městě a mimo město, s tím souvisí též náklady na dopravu.

Pokud si vyberete bydlení ve větším bytě nebo v domě, můžete jeho část pronajímat. Nezapomeňte v tomto případě do rozpočtu uvést příjmy z pronájmu.

Taktéž můžete pronajímat své auto. V tomto případě nezapomeňte příjmy z pronájmu auta uvést do rozpočtu.

 

 

Pokud si pořídíte auto, nezapomeňte na pohonné hmoty a povinné ručení. Částku za dopravu sečtěte a zaneste do rozpočtu.

 

Výdaje za bydlení a dopravu zaneste do rodinného rozpočtu.

Do rozpočtu nezapomeňte napsat označení položky, kterou jste si vybrali. Označení položky je uvedeno v katalogu.

 


KREATIVNÍ ÚKOLY k úkolu č. 2

 1. POPIS BYDLENÍ: Popište, jak vypadá vaše bydlení konkrétně. Můžete specifikovat místo, popsat interiér i exteriér, napsat něco o sousedech, přidat obrázky atd.
 2. POPIS AUTA: Popište, jak konkrétně vypadá vaše auto, jaký je to typ, jaké má parametry, jak se vám s ním jezdí, kdo obvykle řídí, jak konkrétně jej používáte, můžete přidat obrázky. Pokud nemáte auto, můžete popsat, jak cestujete, s čím se při cestování potýkáte apod.
 3.  

  Vypracovaný kreativní úkol zašlete v dokumentu Word nebo ho dejte přímo do těla e-mailu s označením: Název týmu - Kreativní úkol k úkolu č. 2

 4.  

CHECHTÁKY 

  • Za včasné splnění úkolu, tj. vybrání položek                                                                     1 chechták
  • Za nákup takových druhů bydlení a dopravy, které vám přinesou i jiný prospěch    1 - 3 chechták
  • Za splnění každého kreativního úkolu podle úrovně zpracování a kreativity             1 – 3 chechtáky

 

 • CELKEM ZA 2. ÚKOL AŽ 10 CHECHTÁKŮ!

 

Pokračujte k dalšímu úkolu